River Wind Ukraine

Розробка гібридного парку вітро-сонячних електростанцій

Водень — найпоширеніший елемент на Землі. І не тільки тут — всвесвіт на 73% складається з водню. Проте обсяг його видобування в світі в 6000 разів менше, ніж нафти.

Але саме зараз відбувається помітний виток енергетичної революції — кількість водневих проєктів в області енергетики і транспорту неухильно зростає. Очікується, що воднева енергетика стане наших майбутнім, поступово змінюючи і формуючи світовий ринок. А сам водень до 2050 року стане вигідніше газу на світових ринках, зможе конкурувати з найдешевшим вугіллям, зберігаючи нульову емісію СО2, та стане основою нової фінансової системи.

Воднева енергетика — частина масштабного процесу переходу з традиційних джерел енергії на альтернативні. Україна активно долучається до цього процесу — Східно-Європейська Асоціація розвитку водневої економіки, партнерська асоціація SUSTAINABLE UKRAINE, запускає «River Wind Ukraine».

Це проєкт розробки гібридного парку вітро-сонячних електростанцій в акваторії Каховського водосховища з перетворенням енергії в «зелений» водень. Воднева долина дозволить розкрити поновлюваний енергетичний потенціал півдня України, який разом з газотранспортною інфраструктурою забезпечить економічно успішний експорт водню в Європейський Союз і Німеччину в 2022-2050 роках.

Надлишок зеленої енергії може допомогти ЄС у досягненні бажаних кліматичних цілей вже в цьому десятилітті. Побудова процвітаючої енергетичного партнерства з ЄС створює економічну основу для подальшої реструктуризації економіки України в області викопних ресурсів і переходу до зеленої економіки.